moja vlna merino

ručne farbená a pradená vlna

Na tomto kreatívnom webe nájdete všetko, čo ja robím a čo mňa robí šťastnou. Ručne farbím tú najjemnejšiu vlnu merino a rôzne kombinácie česancov vlny, ako vlna - bambus, vlna - hodváb, vlna - alpaca. Nafarbené česance pradiem na kolovrátku čím vznikajú jedinečné a neopakovateľné priadze. Dokážem pre vás vytvoriť priadzu na želanie z rôznych druhov vlákien, farieb a hrúbky.  Ak aj vás fascinuje vlna, ktorá vyniká svojou jemnosťou, orginálnou farebnosťou a 100% ručným spracovaním, sledujte stránky vlna-art.sk, alebo fb stránku pod názvom Vlna-art.  Priebežne sem pridávam nové upradené, klbká v rôznych farbách, fotografie materiálov a mojich inšpirácií.

Robí ma šťastnou, keď sa z môjho klbka vlny tešíte :) 

          Eva Krišková     

Vlna

 je srsť z oviec. Všetky ostatné priadze, ktoré nemajú pôvod z týchto zvierat, nazývame vlnou iba preto, že nám vizuálne vlnu pripomínajú. V skutočnosti sa o vlnu vôbec nejedná!!

Vlna merino 
 je vlna z oviec - druh merio. Na mojej stránke nájdete vlnu merino ručne pradenú na kolovrátku a to rôznymi spôsobmi a tiež rôzne nakombinovanú s inými prírodnými materiálmi. 

Viac o vlne merino nájdete tu

Priadzu z vlny merino nájdete tu

 

Vlna s bambusom

 je priadza v ktorej sú včesané vlákna bambusu spolu s vlnou. Je ideálna ako na zimné, tak aj na teplejšie ročné obdobie. Oba materiály sú antibakteriálne a majú veľmi dobré termoregulačné vlastnosti. Tiež je to veľmi dobrá kombinácia pre alergikov a deti. Bambusové vlákno je lesklé oproti merinu, toré sa neleskne vôbec. Pri zčesaní a spradení vzniká krásna priadza na pohľad a jemná na dotyk. Na mojich stránkach nájdete túto vlnenú zmes  tu. 

Novinky

Ako sa kedysi priadla vlna a ľan

  Zažila som krásne stretnutie a musím vám o tom napísať. Boli sme s rodinou na dovolenke v Liptovskom Jane. Keď sa človek dostane to tohto kraja, jednak sa cíti skvelo vďaka našej krásnej prírode, ale aj odvšadiaľ cíti blízkosť slovenskej ľudovej kultúry....
Celý článok

farbenie vlny - FARBY BAROKA a SLNKO

Vlnu farbím tak, ako sa zobudím Rozhodla som sa, že ak budem stíhať, popíšem vám občas niečo ku vlnke :) Ja vlnu milujem a hlavne prácu s ňou. Farbenie ma fascinuje a keď držím v rukách biely nespradený česanec, horím nedočkavosťou čo z neho bude.  Začnem farbiť, porozkladám...
Celý článok

zaujímavé weby a stránky: